عرب ها به ما اموختند

 

 

 

برای خواندن متن کامل  به لینک زیر بروید.

http://www.afsaran.ir/link/500818

/ 15 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

ما فارس هستیم نه عرب! ولی از طرفی مسلمان هم هستیم و زبان دین ما، کتاب آسمانی ما، احادیث امامان معصوم ما هم عربی است. عشق و علاقه و دلدادگی ما به زبان عربی نه به خاطر عرب ها که به خاطر دینمان است!

ADRIAN

من آنرا اشتباه نگرفته ام. مطالعات در زبان پارسی را باید تعمیق کرد. خیلی خیلی متأسفم. آقای مهدی در اینجا سخن از دین نیست بلکه بکارگیری لغات است که هر کدام معنی خاص خودش را دارد. دیوث نام است و دیّوس معنی دیگری دارد علاوه بر اینکه تلفظ آنها هم متفاوت است...

ADRIAN

تأسف از برای نوشتار بازیچه است که معانی را مشوش میکند. قید شده: { البته همه ی ما خوب میدانیم این شبهات از کجا و بچه منظوری ایجاد میشه }. در حالی که چنین نیست و ابداً کسی نمیداند این شبهات از برای چیست؟! اصولاً شبهه ای در کار نیست بلکه ندانستن زبان و تعمیق در آن اینگونه موهومات را موجب میشود. ایرانی ث و ص و س را یکجور ادا میکند در صورتیکه این سه حرف هرکدام تلفظ مخصوص خود را دارند. دقیقاً بر همین پایه در تلفظ حروف سامی اختلاف و شبهه پیش می آید. آنچه در ابتدا به آن اشاره شده کاملاً صحت دارد ولی آنچه بعنوان { و اما جواب! } مهمل ارائه شده خزعبلات بی پایه و اساس است. معلوم است که سامی تلفظی بنام پ ندارد و مثلاً به اروپا میگوید اروبا اما این دلیل نمیشود که نداند اروپا چیست و کجاست. چنین استدلالاتی هجویاتیست که از نادانی انسانها از ریشه ندانستن زبان سؤاستفاده میکنند و به آنان چنین شبهات هجوی را میچپانند. خود نوشتار { و امّا جواب } محتوی اعلاط فاحشیست...اینجا مجدداً یاد آوری میکنم که صحبت از دین و باور نیست بلکه صحبت از زبان و لغات و طرز ادای آن و نهایتاً معانی آنهاست.

hamid reza

عجب وب پرو پیمونی دارین...عالی بود![دست]

رضا

تنکس خوب و جالب بود

فائزه

تو حیف شد تو شهر ما فوت کرده

ali

اقا بسه دیگه من نمیدونم این حرفا از کجا میاد برید کتابایی مثل اصول کافی یا کتابای دیگه حدیثی رو بخونید حدیث از معصوم هست در مورد کلمه دیوث و اینکه صفت بد چه کسانی است این کلمه با این املا هیچ گاه اسم کسی نبوده و نیست لطفا به این اشتباه دامن نزنید.